DİKKAT KAYGAN ZEMİN!” LEVHASI

TAZMİNAT ALMANIZA ENGEL OLAMAZ!

İŞ GÜVENLİĞİ 6331 VE 5378 ERİŞEBİLİRLİK KANUNLARINA GÖRE

ZEMİNİNİZİ KAYMAZ DURUMA GETİRMEKLE YÜKÜMLÜSÜNÜZ

 

KESİN ÇÖZÜM KAYZEM KAYDIRMAZ ZEMİN SİSTEMLERİ

Bu ıslak kaygan zemin tabelaların hiçbiri kayıp düşmeleri önleyemez görme engelli kardeşlerimiz bu tabelaları göremez. İş güvenliği kanunları derki zemininizi kaymaz duruma getirmek zorundasınız, kaymaz duruma getirmez iseniz yüklü ceza ve düşen kişilere tazminat ödemek zorundasınız. Kayzem pro antıslıp zemininizi kaymaz duruma  getirsin taşınızın görünümünü bozmadan etkisi uzun yıllar sürsün

Bu levhaların olduğu  yerlerde  zemin kaymaz lık  oranı   0,49  olsa bile tazminatınızı  alırsınız. Hep  bu kayıp düşmeleri  kendi hatanız olarak  gördünüz  ve unutup  geçtiniz!  Oysa bir trafik kazası olsa karşı tarafta suçlu, iptal edilen bir uçuş, hatalı çıkan  bir ürün oldu mu  hakkınızı sonuna kadar aramaz mısınız? Avrupa  birliği standartlarına ve Türkiye’deki iş güvenliği ve engellilerin erişebilirlik kanunlarında kayıp düşmeden oluşacak  kazalarda  gerekli  önlem  alınmadıysa  suç zeminde  kaymazlık  sağlamayan firmanın Yani bundan sonra benim hatam, dikkatsizlik  sonucu kaydım, düştüm yok! Ege ve Akdeniz’de havuz kenarında  kayıp  düşen  onlarca  Avrupalı  turist  tazminatlarını  alırken biz niye hakkımızı  aramayalım. Evet bu kanunlar okulda kayıp düşen çocuğunuz dan, AVM’ de alış  veriş  yaparken kayıp düşen  eşinize, şifa bulmak için bir termal  otele gidip havuz kenarında yada  banyoda  düşen  yaşlı anne babanızdan, grip olup hastaneye giden kayıp düşerek belini kıran kardeşinize kadar koruyor.

İdari para cezalarına yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği 20 Temmuz 2013 tarihli  28713 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik kapsamında her ile vali başkanlığında Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonları kurulmuştur. Bu komisyonların 7 Temmuz 2015 tarihine kadar ek süre verme veya idari para cezası kesme yetkisi bulunmaktadır. İzleme ve denetleme çalışmaları engellilerin yoğun kullandıkları alanlardan başlayarak yapılacak olup şikâyet durumları öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır.

Aynı zamanda bireylerin erişilebilirlik standartlarına uygun olmayan uygulamalar için mahkemeye verme hakkı da vardır